29
marca
25
marca

W tegorocznej edycji nagród Byki i Niedźwiedzie, przyznawanych przez redakcję Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zwyciężyło w kategorii TFI Roku. Ponadto dwa złote portfele trafiły do zarządzających Skarbiec TFI odpowiadających za fundusze: Skarbiec Małych i Średnich Spółek oraz Skarbiec Spółek Wzrostowych.

- W minionym 2020 r. szereg funduszy Skarbiec TFI osiągało wyniki plasujące je bądź to na czele, bądź w czołówce swoich grup porównawczych. Efekty inwestycyjne wypracowywane w tak trudnym okresie, w czasie perturbacji gospodarczych wywołanych pandemią koronawirusa, są potwierdzeniem wysokiej jakości pracy zespołu zarządzania aktywami Towarzystwa. Należy podkreślić, że jest on wspierany przez najwyższej klasy specjalistów. Podziękowania należą się wszystkim pracownikom - pozycję naszej firmy w równie znaczącym stopniu budują także eksperci z tzw. obszaru back office, w tym sprzedaży i ryzyka – podkreśla Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec TFI.


Redakcja „Parkietu” nagrodziła nie tylko samo Towarzystwo, ale uhonorowała także zarządzających funduszami Skarbiec TFI. Złote Portfele otrzymali: Michał Stalmach (Skarbiec Małych i Średnich Spółek) w kategorii Najlepszy Fundusz Akcji Polskich oraz Paulina Brandstätter, Michał Cichosz, Tomasz Piotrowski i Bartosz Szymański (Skarbiec Spółek Wzrostowych) w kategorii Najlepszy Fundusz Akcji Zagranicznych. Skarbiec Małych i Średnich Spółek oraz Skarbiec Spółek Wzrostowych wchodzą w skład parasola Skarbiec FIO.

Byki i Niedźwiedzie, które trafiają do najważniejszych postaci i instytucji rynku kapitałowego oraz najlepszych spółek z warszawskiej giełdy, zostały przyznane przez redakcję „Parkietu" już po raz 27. Najlepsi zarządzający funduszami rywalizowali natomiast w 16. edycji Złotych Portfeli.
23
marca 
Prestiżowe nagrody Alfa 2020 zostały rozdane. Najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych 2020 roku został Skarbiec TFI. Eksperci specjalistycznego serwisu Analizy Online statuetką Alfa uhonorowali także dwa fundusze zarządzane przez Towarzystwo: Skarbiec Małych i Średnich Spółek (po raz trzeci z rzędu) oraz Skarbiec Konserwatywny.
 
Skarbiec TFI triumfuje w tegorocznym rankingu Alfy 2020 przygotowywanym przez serwis Analizy Online. „Towarzystwo ma fundusze charakteryzujące się wysoką jakością w każdym z trzech segmentów branych pod uwagę – akcyjnym, mieszanym oraz dłużnym” - czytamy w podsumowaniu tegorocznego zestawienia.

Nagrody Alfa trafiły również do dwóch funduszy Towarzystwa. W kategorii akcji polskich małych i średnich spółek zwyciężył Skarbiec Małych i Średnich Spółek, a w zestawieniu funduszy polskich papierów skarbowych pierwsze miejsce zajął Skarbiec Konserwatywny. Wyróżnionym wśród funduszy stabilnego wzrostu został Skarbiec III Filar.  

Nagroda przyznawana przez firmę Analizy Online ma na celu wyróżnienie tych produktów, które na tle grupy porównawczej dostarczają klientom ponadprzeciętne stopy zwrotu skorygowane o poziom ponoszonego ryzyka. Więcej o nagrodach Alfa na stronach www.analizy.pl.

 
22
marca

3 nagrody Alfa 2020 oraz 1 wyróżnienie od Analiz Online

 
  • Skarbiec TFI w kategorii Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych
  • Skarbiec Małych i Średnich Spółek w kategorii Akcji polskich małych i średnich spółek
  • Skarbiec Konserwatywny w kategorii Polskich papierów skarbowych
...oraz wyróżnienie dla Skarbiec III Filar
 

„Statuetkę dla towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI), którego oferta została najwyżej oceniona, otrzymało Skarbiec TFI. Towarzystwo ma fundusze charakteryzujące się wysoką jakością w każdym z trzech segmentów branych pod uwagę – akcyjnym, mieszanym oraz dłużnym. Dla dwóch z nich TFI zdobyło statuetki: Skarbiec Małych i Średnich Spółek oraz Skarbiec Konserwatywny, a trzeci Skarbiec III Filar - wyróżnienie.”


Całe zestawienie dostępne jest na analizy.pl

 
22
marca

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj